Mít či nemít dostatek financí?


Není to dlouho co tu byly Vánoce a už jsou tu jarní prázdniny a plánujeme letní dovolenou a co to má všechno společného? Potřebujeme na to všechno peníze. A kde je bereme? Ti šťastnější na to mají, a ti méně šťastní to někdy řeší půjčkami. Bohužel řada lidí se dostane do smyčky půjček a smyčka se někdy začne i utahovat a oni splácet přestanou. Ne že by chtěli přestat splácet, ale splácení se dostane nad jejich možnosti a začnou se propadat do mínusu. Je jen otázkou času, kdy na jejich dveře zaklepe exekutor.

finance

Zdá se vám to přitažené za vlasy, že byste si půjčovali na vánoční dárky či dovolenou a přitom tak nějak tušili, že nebudete zvládat splácet? Divili byste se, kolik takových, z našeho pohledu nezodpovědných lidí existuje, ale co když se za tím skrývá touha, aby děti měly dárky pod stromečkem, mohly jet na lyžařský kurz a v létě si užily dovolenou u moře? Co když je to jen touha po běžném životě, na který ale díky nízkým příjmům rodina nemá? Pak je to smutné, tím spíš, pokud se rodina skutečně dostane do exekuce.

Vyplatit se z exekuce se dá, i když to není snadná cesta. Dá se to srovnat buď osobním bankrotem, který není nijak příjemný a má vliv na náš další život, nebo si můžete vzít hypotéka bez registru, zastavit vlastní nemovitost, nechat si nastavit rozumné splátky a začít splácet. Rozhodnout se pro tu či onu možnost, to je velmi složité dilema a chce to velmi rozvážnou debatu s odborníkem. Oboje řešení je o uskromnění se, o rozumném zvážení každého výdaje a o znovunastolení rovnováhy mezi příjmy a výdaji rodiny.

finance

Mít či nemít peníze, to je stejně existenční otázka jako být či nebýt. Od financí se odvíjí vše, protože kvalita našeho života je na penězích závislá. Ale zkuste žít raději bez půjček, pokud víte, že se splácením budete mít problémy, než se uvázat ke splátkám, nesplácet a čekat na exekutorský výměr.