Přírodní spalovače tuku


Při snaze hubnout se mnoho lidí obrací na komerční doplňky stravy, které by měli vést k hubnutí. Možná ale to není ta pravá možnost. Možná je nejlepší obrátit se na přírodní spalovače tuků, které můžeme konzumovat v podobě ovoce, zeleniny a dalších potravinách. Přírodní spalovače obsahují živiny a aktivátory metabolismu. Pracují v tukových buňkách a zvyšují oxidaci přítomného tuk, takže při aktivitě dochází k vyššímu spalování. Ne všechny doplňky stravy na spalování tuků jsou ale špatné. Například takový Yohimbine, který je vlastně výtažkem z kůry stromu Yohimbine. Prodej yohimbine je zcela legální, na rozdíl od některých pochybných spalovačů tuků a opravdu funguje. A nyní se podívejme na potraviny, které vám mohou účinně pomoci se spalováním tuků.

zelený čaj

Artyčoky

Artyčoky jsou křupavou zeleninou se zajímavou chutí. U nás nejsou tak oblíbené, jako třeba v zahraničí, ale je s nimi vykouzlit spousta chutných receptů. V artyčocích najdete spoustu vitamínů, antioxidantů i minerálů. Látky v něm stimulují žlučník, a také pomáhají s odvodňováním.

Zelený čaj

To, že zelený čaj napomáhá při hubnutí, už jste možná slyšeli. Je to totiž všeobecně známo, že zelený čaj podporuje metabolismus a tím i spalování tuků. Stimuluje též termogenezi, která zahřívá tělo, a i to vede k vyššímu palování tuků. Kromě toho se jedná o velmi silný antioxidant.

Grapefruity

Citrusy jménem grapefruit nejsou ty, které by chutnaly každému. Ale pokud je máte rádi, jen dobře pro vás. Grapefruity mají velmi málo kalorií a zároveň diuretické účinky. Pomáhá vám díky rozpustné vláknině, kterou obsahuje, udržet pocit sytosti a také pomáhá s vaším trávením.

grapefruity

Zelená kávová zrna

Koupíte je především jako doplněk stravy, a nejčastěji jako nápoj. Urychluje metabolismus a tím i proces hubnutí. Pokud chcete zhubnout, možná by stálo za to nahradit normální kávu, kterou každý den pijete, extraktem ze zelených kávových zrn.