Speciální nosiče na tažná zařízení


O funkcích tažných zařízení se není jistě nutné sáhodlouze rozepisovat, snad každý z vás si udělá představu, jak taková koule za autem asi vypadá, a k čemu slouží. Ovšem existují i výrobky, které nejsou známé každému, a patří k dalšímu příslušenství, spolu s různými vozíky, přívěsy a karavany.

přívěsný vozík

Nosič nákladu – tyto výrobky se montují na tažná zařízení, svým tvarem připomínají sušák na prádlo. Jde o jakousi drátěnou mřížku, která skvěle poslouží v terénu například při těžbě dřeva, při sázení stromků, sběru slámy a dalších zemědělských a lesnických činnostech. Využijí jej i chataři a chalupáři a kdokoli jiný, kdo se pohybuje na větší zahradní parcele anebo zajíždí do lesa, na louku či pastvinu. Nosič může sloužit i jako odkládací prostor pro motorovou pilu, sekeru, přilbu, rukavice a další potřebné nářadí.

mobilní přívěs

Přepravní drátěný koš – na podobné bázi, jako nosič nákladu, je i tento výrobek. Jde opět o drátěnou konstrukci, tentokrát o větší hloubce, která pojme větší množství nákladu, s ohledem na vertikální nosnost kulového čepu. Je to dobrá volba i pro nákupy ve stavebninách a hobby marketech např. pro větší a lehčí předměty, např. pletivo, okrasné dřeviny, dřevěné latě apod., co se nevejdou do zavazadlového prostoru vozidla.

Nosič jízdních kol – dnes jsou již poměrně rozšířené a známé, ale někteří lidé o nich mají jen povrchní informace. Nosiče kol na kouli disponují hned několika výhodami najednou. Především jsou kola umístěna nízko nad silnicí a také se na nosič snadno nasazují, stejně tak se jednoduše montuje i samotný nosič. Nehrozí pád kol na střechu auta a za jízdy na náklad dobře vidíte a máte přehled, co se s ním děje, což u střešních nosičů není možné. S nosiči kol na kouli je také snazší jízda, nevyžaduje totiž tolik pozornosti vzhledem ke sníženému těžišti jízdní soupravy.