Co jsou nitě a k čemu nám vlastně slouží?


My ženy jsme odjakživa byly vedeny k tomu, abychom si dávaly záležet na našem vzhledu. A byly jsme podle toho posuzováni i v minulosti, ale jsme podle toho posuzováni i teď. A dá se s tím vůbec souhlasit a je to vlastně normální? Aby kult naší krásy byl posuzován podle toho, co máme na sobě. Anebo kolik jsme ráno použily líčidel. Člověk by se přeci měl považovat za jeho charakterové vlastnosti, které jsou v životě nenahraditelné. Ale opak je pravdou. A v dnešní společnosti se spíše posuzuje vzhled. A tak jako v minulosti i v současnosti si nejen ženy snaží kupovat jen ty nejkrásnější a nejkvalitnější materiály. I když je to vlastně vždycky dost subjektivní.

dívka s brýlemi

A co se líbí jednomu se zase nemusí líbit druhému. Ale vždy mluvíme o materiálu. A pokud chceme mít kvalitní materiál, nejdříve musíme vždy přejít ke střihu. A ten by měl vždy lichotit vaší postavě a dokázat skrýt nedostatky, a právě naopak vyzvednout do popředí vaše přednosti. Ale nejdříve ze všeho se to musí ušít. A k tomu je samozřejmě potřeba kvalitní šicí souprava a také kvalitní nitě. Dneska se na trhu setkáte s opravdu obrovskou škálou nití a jejich barevností, ale jen podle toho byste rozhodně nitě kupovat neměli. Ale zkuste se především soustředit na jejich materiál. Asi nejčastější volená niť, je ta z bavlny. Hodí se na takzvané každodenní šití a je velmi příjemná, pokud s ní pracujete. A používá se zejména tehdy, že ten daný kus oblečení se potom ještě bude finálně dobarvovat. Aby od něj niť chytila barvu. Pak je taky velmi známá na trhu niť, která se nazývá stehovka.

šicí stroj

A jak již název napovídá, používá se zejména k označení střihu a není to k použití na finální verzi. Dokonce některé stehovky jsou ve vodě rozpustné. Aby vám to usnadnilo následnou práci. Pak také niť lněná, se kterou se můžeme setkat. Ta je tedy k šití na šicím stroji nevhodná. Ale můžete se s ní setkat například v potravinářství, kde se hojně využívá například k sešití pytle na brambory a podobně. A nakonec jste již určitě někdy slyšeli o niti, která je vyrobena z hedvábí. Její jemnost, ale zároveň sílu nemusím ani zmiňovat. Používá se velmi při vyšívání. A to zejména pro vyšití ozdobných motivů. Jejich přednost je vysoký lesk a vysoká účinnost. A můžete ji najít například na hedvábných oděvech či doplňcích jako jsou šály a rukavice.