Jak přežít stěhování v tropech


Tropické letní teploty nutí mnohé z nás sahat v organismu až do nejhlubších rezerv ukrytých minerálů, stopových prvků a energie, proto se také vyplatí dodržovat pitný režim a doplňovat minerální ionty. Jestliže máte naplánované stěhování na léto a zrovna to vychází tak, že meteorologové hlásí tropické teploty po dobu čtrnácti dnů, jak tomu bylo například v srpnu 2015, připravte se na tento proces důkladně.

porce zmrzliny

Stěhovací firma levného stěhování v Praze si v takových situacích poradí po svém, stěhováci jsou na tropické letní teploty připraveni a hlavně jsou trénovaní, proto se snažte ohlídat zejména váš vlastní denní režim, s ohledem na celou rodinu včetně dětí, seniorů a domácích zvířat.

Pijte minerálku s hořčíkem – že se musí v létě více pít, protože se nadměrně potíme, ví každý, ale spolu s potem také odchází velmi mnoho minerálních iontů, zejména hořčík. Proto je vhodné zařadit do stravy listovou zeleninu s vysokým obsahem hořčíku, vázaného na zelené barvivo – chlorofyl, a případně doplňovat minerální ionty skrze vhodnou minerálku, například Magnesii Extra.

letní slunce

Ventilátor ponechte rozbalený – balíte věci do kartonových krabic a už máte skoro všechno sbaleno? Pokud jste již zabalili i ventilátor, tak jej zase rozbalte a využívejte pro chlazení místnosti i vaší pokožky. V létě vám hrozí úpal a pobývat kvůli tomu v nemocnici byste jistě nechtěli.

Chlaďte si chodidla – první, co uděláte, pokud jste přehřátí a potřebujete se co nejrychleji ochladit, je kromě vhodného nápoje i chlazení obličeje a zátylku. Velmi pomáhá navlhčený ručník, přiložený na čelo, na tváře a na krk, případně na ramena a hrudní koš. Neměli byste však zapomínat ani na vaše chodidla, ta bývají při pohybu i v otevřené obuvi velmi přetížená a odtud také může pramenit nebezpečí úpalu. Mějte při ruce vhodný lavór se studenou vodou a chlaďte chodidla v průběhu stěhování častěji, uvidíte, že to zabere a budete se cítit více svěží.