Podlahové topení – to je vyslovený balzám na duši


Co je to systémová deska

Podlahové vytápění se dnes zhotovuje dvěma způsoby, tím prvním je klasické lití do betonové mazaniny, tím druhým suchý způsob. Podotýkáme, že suchý způsob je v mnoha směrech výhodnější, proto se také těší velkému zájmu zákazníků, a lze jej také využít ve většině objektů. V čem tyto výhody spočívají?

topení v podlaze

Především tu odpadá betonáž, a to je zásadní faktor, protože v případě defektu topné soustavy jednoduše podlahu rozeberete a opravíte. Systémová deska podlahové topení vytvoří tak, že kladete vedle sebe desku za deskou, a následně do drážek v deskách vložíte topné potrubí. Desky se pak překryjí dalšími deskami, tentokrát cementovláknitými nebo sádrovláknitými, na které se pak pokládá jakýkoli typ podlahové krytiny, například dlažba nebo koberec. Teoreticky si můžete základ podlahového topení zhotovit sami a pak jej pouze nechat zapojit a zprovoznit. Můžete začít topit prakticky ihned.

posezení na zemi

Užijte si motýlí masáž v praxi

Co dovedou masáže, o tom jste se již možná v životě přesvědčili, ale víte, že nejúčinnější masáže na celém těle jsou reflexní masáže chodidel? A spolu s nimi i jemná, takzvaná motýlí masáž chodidel? Stačí jemné doteky a působení tepla lidských dlaní a máte ihned předáno spoustu energie přes energetické dráhy – meridiány do tělesných orgánů. K tomu perfektně poslouží i teplovodní podlahové vytápění, nahrazuje motýlí masáž působením příjemného tepla na bosá chodidla a vězte, že účinnost je tak silná, že to ovlivňuje nejen fyzickou kondici, ale zejména psychiku.

Proto také někteří lidé tvrdí, že díky podlahovému topení se jim zlepšil zdravotní stav ve všech směrech. Samozřejmě to nenahrazuje léčbu vážných onemocnění, jde spíše o preventivní působení, ale že to funguje, je jisté a prověřené. Proč tedy nemít doma něco, co je příjemné, a co zároveň pomáhá udržet organismus ve zdraví?