Stěhujeme se do rekreační oblasti


Také patříte k lidem, co by nejraději opustili město a přestali tu být pod vlivem smogu, hlučného lomozu a nepříjemných lidí? Máte-li tu možnost prodat městský byt a odstěhovat se do celoročně obyvatelné chaty, neváhejte. Můžete tu ušetřit i za vytápění palivovým dřevem v krbových kamnech, propojených s podlahovými topnými rozvody, a samozřejmě tu budete mít božský klid.

kuchyňské okno

Kuchyně je základ

Jakmile se do chaty nastěhujete a začnete plánovat její rekonstrukci, měli byste začít dvěma místnostmi – koupelnou s toaletou a kuchyní. Zatímco si instalatéři pohrají s rozvody vody a odpadu a s pokládkou obkladu a dlažby, vy si promyslíte koncepci vaší kuchyně. Anebo si na to přizvete odborníky, kteří vytvářejí v Praze kuchyně na míru. Není samozřejmě podmínkou bydlet zrovna v Praze, a dokonce se můžete právě z Prahy vystěhovat, kuchyňská studia jsou připravena nabízet své služby i v romantickém terénu s výhledem na řeku Berounku, nedaleko zříceniny hradu Krašov (a pochopitelně kdekoli jinde).

kuchyně na míru

Tvorba kuchyní na míru také počítá s tím, že se k tomuto procesu budete vyjadřovat jak z praktického, tak i z estetického hlediska. Můžete poptávat různé styly, vzory dvířek, barvu, materiál, a koneckonců i rozložení skříněk, rozmístění spotřebičů a volbu pracovní desky. Pamatujte, že kuchyně je vždy základ, měli byste si své pracovní prostředí přizpůsobit tak, aby se vám tu dobře vytvářely jakékoli pokrmy, a co si možná neuvědomujete, v kuchyni také strávíme nejvíce času ze všech místností vestoje. Tím pádem se vyplatí právě kuchyň situovat do směru s nejkrásnějším výhledem z kuchyňského okna. Kuchyň lze také propojit s obývacím pokojem a vytvořit tu harmonický celek, pouze pamatujte na to, že čím světlejší barva dekoru dvířek a pracovní desky, tím více světla v kuchyni budou odrážet, a tím příjemněji se tu také budete cítit.