Bydlíte v bytovém domě v pronajatém bytě, například od města, a dozvěděli jste se smutnou zprávu o úmrtí vašeho otce, který žije v domku na venkově? Jeho dům je dostatečně velký pro vaši rodinu, ale vyžaduje provedení komplexní rekonstrukce? Jakmile se vyřídí pozůstalost a objekt bude na vaši osobu převeden, můžete začít se stavebními pracemi, respektive toto je možné již dříve, ještě před zápisem do katastru nemovitostí, poté, co vám notář oznámí vyřízení pozůstalosti.
Rekonstrukci je však možné provádět, jak se říká, za provozu, když v domě bydlíte. Můžete se do domu nastěhovat již po vyřízení notářských záležitostí, a po dohodě předčasně ukončit pronájem městského či soukromého bytu. Ušetříte tím nemalé peníze a konečně také můžete hospodařit „na svém“.
Problém ale může nastat ve chvíli, kdy je zapotřebí vnitřní vybavení někam vystěhovat, a vy nemáte, kam. Na zahradě není ani garáž, ani kůlna, a v domě není žádný volný prostor, kam je možné uložit nábytek či domácí spotřebiče. Kam s tím? Nabízí se služby stěhovacích firem, které vám poskytnou za úplatu úložný prostor, jenže někde u nich ve skladu, daleko od domova. A když bude zapotřebí vyprostit z uložených věcí nějaký předmět, musíte kvůli tomu cestovat spoustu kilometrů, což je velmi nepružné, zdlouhavé a otravné.
Máme lepší nápad – pronájem skladovacího kontejneru. Ano, jsou to ta plechová monstra, co vídáme na železničních překladištích a v námořních přístavech, v nichž se přepravují a skladují různé předměty, většinou zboží, co putuje od výrobců na trh. Kontejnery jsou velmi robustní, skládají se na sebe do několika pater a přečkají snad všechny povětrnostní vlivy včetně extrémního větru, deště, bouřky a krupobití. Snad jediné, s čím si neporadí, je povodeň. Kontejnery mají také uzamykatelná vrata, která uložené předměty chrání před zloději.